Konservatuvar öğrenciliği dönemlerimiz, aynı zamanda çocukluk ve ilk gençlik yıllarımızdı. Geleceğimizi inşa etmeye başladığımız o dönemde, sazlarımız olan tanbur ve kemençe üzerinde keşif yolculuklarına da ilk adımlarımızı atmıştık.
Sazlarımız, geleceğimizin dayanakları olduğu kadar ‘oyuncaklarımızdı’ da. Bizim, belki çok az kişiye nasip olacak bir şansımız oldu; oyuncaklarımızı meslek edinme mutluluğunu yaşadık. Sazlarımız sayesinde, daha öğrencilik dönemlerimizde Tanburi Cemil Bey’i keşfettik. Tanburun ve kemençenin piri olan Cemil Bey, taksimleriyle ve saz eserleriyle bizim kılavuzumuz oldu, onu ve sanatını kendimize rehber edindik.
Cemil Bey’den sonra enstrümantal Türk Müziği’ni sırtlayan ve bugüne taşıyan, Necdet Yaşar, İhsan Özgen, Erol Deran ve Niyazi Sayın gibi efsane isimlerle birarada bulunma, birlikte çalışma ve beraber konserler verme şansına eriştik.
“Ahenk”, repertuvarı ve icra tarzı bakımından, geleneksel Türk Saz Musikisi’ni olması gerektiği gibi icra ve ifade etmeye çalışan; bir iddiadan ziyade doğru olanı ortaya koymaya gönül vermiş bir ikilinin özel adı.
Ahenk olarak, ilk albümümüzün yayınlanmasından bu yana Türkiye’de pek çok konser verdik, televizyon ve radyo programları yaptık. 2003 yılında sekiz şehri kapsayan bir Almanya turnesi, 2005 yılında A.B.D turnesi gerçekleştirdik. Ahenk’in kurulduğu günden itibaren geçen sekiz yıl süresince repertuvarımızdaki, icramızdaki ve müzik anlayışlarımızdaki gelişmeler, bize, ikinci albümümüzün zamanının geldiğini düşündürdü ve bu düşünceden “Ahenk / Volume 2” doğdu. Siz sanatseverlerin takdirlerine sunmakla mutluyuz.
 
  © 2008 Golden Horn Productions, Inc.